Lekce

Jaké lekce vám nabízíme:

(na všechny lekce jógy je potřeba vlastní podložka, pohodlné oblečení, pití, popřípadě deka na závěrečnou relaxaci)

Jin jóga
Jin jóga

Yin jóga je velice klidný a pomalý styl jógy. Blahodárně uvolňuje svaly, napětí v těle a učí nás naslouchat svému tělu. Základem praxe jsou delší výdrže jednotlivých pozic (3-5 min.) a objevení své klidné mysli.
Delší výdrž je zde držena z toho důvodu, abychom dokázali v klidu a velmi jemně uvolňovat svaly v částech těla, na kterých chceme pracovat. Tím nevědomě pomáháme naší pojivové tkáni, aby byla vyživena a udržována v dobré formě. Je blahodárná na flexibilitu kloubů, protahuje, uvolňuje přebytečné napětí v těle, zklidňuje mysl, učí nás správnému dechu, posiluje imunitu, podporuje energii v těle a je osvěžující a zdravá především pro oblast kyčlí, bederní páteře, kolen, ramenních kloubů a napomáhá celkově vyšší flexibilitě páteře.
Yin jógu je možné cvičit i v těhotenství, ale je třeba naslouchat svému tělu. Během prvních třech měsíců se však praktikování příliš nedoporučuje. Během cvičení se používá různých pomůcek: polštářů, boosterů, deky, bloků - pro správné a příjemné držení těla v jednotlivé pozici.

Hatha jóga
Hatha jóga

Hatha jóga znamená v překladu "spojení Slunce a Měsíce". Tento styl jógy je zaměřen na rozvoj tělesného potenciálu. Hatha jóga patří ke klidnějším stylům jógy, klade důraz na dech, správnost provedení a výdrž v ásanách. 

Dětská jóga
Dětská jóga

Jóga je určena dětem od 4 a půl let do 11 let. Praktikujeme zde ásany formou her, učíme se jejich správnou techniku, učíme se správnému držení těla, rovnováze, dechu. Posilujeme, povídáme si, občas něco nakreslíme. Dětská jóga je vedena pouze jako kurz o 10ti lekcích a bez přítomnosti rodičů. Závěrečná hodina je ukázková pro rodiče. Vlastní podložku sebou.

Fly jóga
Fly jóga

Fly jóga je láska na první "vzlétnutí". Už usazení se do sítě na začátku hodiny přináší blažený pocit a úsměv na tvářit. Pak ta radost, když se Vám povede rozhoupat se, jako na houpačce když jsme byli malí :) a pak postupně získáváte důvěru v síť a ona Vás nadnáší, dovolí vám dostat se bezpečně do pozic, o kterých se Vám ani nesnilo. Pár akrobacií, které zvládnou opravdu všichni. Věk ani předchozí průprava nehraje roli. Pár prvků z Hatha jógy za pomocí sítě Vám otevřou obzor do jiné dimenze například v bojovnících. Vaše tělo si chrochtá blahem, Vaše dušička se tetelí a k tomu, si pěkně máknete.

A jaké jsou BENEFITY Fly jógy?

🧚‍♀️ posílíte fyzické tělo🧚‍♀️ posílíte vnitřní tělo🧚‍♀️ posilujete svou ostražitost🧚‍♀️ získáváte pružnost těla🧚‍♀️ působí preventivně na křečové žíly🧚‍♀️ podporuje lymfatický systém🧚‍♀️ mírní otoky nohou🧚‍♀️ úžasné pro vaši páteř (regenerace meziobratlových plotének)🧚‍♀️ pozice hlavou dolů jsou omlazující, vyhlazují vrásky a působí preventivně proti změnám Vašich cév v hlavě🧚‍♀️ po otočení se zpět z pozice, se okysličená krev dostane ke všem nervům a prokrvíte vše podél páteře.

Kdy a pro koho není Fly jóga vhodná:

⭕️ při neléčeném vysokém krevním tlaku a při výrazném nízkém tlaku (nutná konzultace s lékařem a po poradě se mnou)⭕️ zvýšený nitrooční tlak⭕️ těhotenství (je speciální cvičení pro těhotné v šálách)⭕️ vážná poškození páteře⭕️ protéza kyčelního nebo ramenního kloubu⭕️ kardiovaskulární onemocnění⭕️ onemocnění míchy⭕️ vážná onemocnění vnitřních orgánů⭕️ kýla⭕️ neléčená epilepsie⭕️ rakovina⭕️ nesmí se praktikovat méně než 24h po aplikaci botoxových injekcí

Mějte prosím toto na zřetel, pokud se chystáte na lekci Fly jógy. Ráda budu s Vámi předem konzultovat Vaše konkrétní potíže, proto mě neváhejte dopředu kontaktovat.

Co s sebou na Fly jógu?

🧘‍♀️ nejlépe dlouhé legíny a triko minimálně s krátkým rukávem🧘‍♀️ ponožky🧘‍♀️ podložku🧘‍♀️ pití nejlépe něco s hořčíkem (případně hroznový cukr)

Co je třeba před praxí učinit !!!

📿 sundat všechny šperky 📿(hodinky, náušnice, řetízky, náramky, brýle, piercing)Mohlo by dojít k poškození sítě.
A pokud jste dočetli až sem a láká vás hodinu vyzkoušet, přijďte. Cvičíme každé úterý 16:30, čtvrtek 18:00 a zařazuji v pátek v 8:30. Hlaste se včas přes webové stránky, kapacita je omezena. Cena 130 Kč/60 minut, lze zakoupit permanentku s příspěvkem od zdravotní pojišťovny.
Tak co, jdete do toho? Věřte, že pak už nebudete chtít jinak 😍🙏🥰 

Gravid jóga
Gravid jóga

Gravidjóga je jemná jóga pro nastávající maminky. Cvičení je sestaveno z ásan, které jsou v souladu s fyziologií těhotenství. Tato jóga pomáhá těhotným ženám si toto období užívat a připravuje je na porod. 

FitBall
FitBall

Aerobně posilovací hodina se závěrečným strečinkem. Dáme si do těla. Posilujeme s balónem, malými činkami o váze 0,5kg, gumičkami a s vlastní vahou těla. Ručník, pití a obuv do tělocvičny sebou.

Jóga na kruzích
Jóga na kruzích

Osvojíte si základní práci s kruhem, jak se na něho dostat, jak se na něm udržet a naučíte se jednoduché pozice. Hodina je vhodná pro všechny i bez předchozí zkušenosti, pro všechny, kdo mají chuť vyzkoušet něco nového. Rozhodně se při hodině zapotíte.